• Jesteśmy Mistrzami Powiatu w Szachach Drużynowych💪🏆👏

• 27 września w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych.

Nasza reprezentacja w składzie:

1. Kacper Szwedowski

2. Hanna Delewska

3. Szymon Wysocki

4. Małgorzata Zimna

zajęła I MIEJSCE w kategorii IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ .

Wspaniale spisała się również młodsza drużyna w składzie:

1. Laura Szwedowska

2. Oliwier Wróblewski

3. Karol Podjacki

4. Martyna Szwedowska

która w kategorii IGRZYSKA DZIECI zajęła III MIEJSCE

Gratulujemy sukcesu!

Zwycięskiej drużynie życzymy powodzenia w półfinałach wojewódzkich.

• Od ziarenka do bochenka🤗🥯🥐🍠🥣

• 27 września uczniowie klasy 3 na lekcjach poznali różne zboża, produkty zbożowe oraz proces powstawania chleba. Aby przekonać się czy jest to trudne zadanie, postanowiliśmy sami upiec chleb . Kromki świeżego pieczywa smakowały wyśmienicie . Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

• Lekcje ze SkriBotem

• Uczniowie klasy V i VI we wrześniu rozpoczęli zajęcia z zestawami SkriBot Steam ze Skriware zakupionymi w ramach Laboratorium Przyszłości. SkriBot to zestawy pozwalające na samodzielne stworzenie robota edukacyjnego do programowania. Edukacja zaczyna się na etapie budowania go od zera. Dzięki technologii Skriware uczniowie poznają podstawy mechaniki i elektroniki.

• Ruszyły zajęcia w ramach "Laboratorium Przyszłości"

• W miesiącu wrześniu odbył się cykl zajęć z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie klasy III na zajęciach rozwijających zapoznali się z możliwościami zestawu konstrukcyjnego SkriKit pozwalającego na budowanie statycznych oraz ruchomych konstrukcji. Dzieci podczas zajęć uczyły się organizacji oraz planowania pracy. Tworzyły konstrukcje robotów zgodnie z instrukcją, rozbudzając przy tym wyobraźnię przestrzenną oraz logiczne myślenie. Lekcje wywołały wśród uczniów mnóstwo pozytywnych emocji.

• Laboratoria Przyszłości

• Nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach projektu szkoła zakupiła nowoczesny sprzęt z różnych dziedzin nauki.

• Szanowni  Rodzice. Drodzy Uczniowie.

• Miło mi  poinformować , że od tego roku szkolnego będę pracowała w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kulicach. Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują wsparcia do mojego gabinetu. Pamiętajcie drodzy Rodzicie i Uczniowie, że proszenie o pomoc, to akt odwagi.

Alicja Cymanowska

psycholog szkolny

• "Międzynarodowy Dzień Kropki" 🟣🔵🟢🟡🟠

• "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W naszym przedszkolu w ten dzień było twórczo, radośnie i KROPKOWO

• PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU🙂🎈🎨🛴❤

• Wszystkie Pszczółki radośnie się bawiąc spędziły swój pierwszy dzień po wakacjach. Odważnie do zabawy włączały się dzieci, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę Przedszkolaka.

Witamy w naszym Przedszkolu, cieszymy się, że jesteście z nami

• "𝗦𝗽𝗮𝗰𝗲𝗿 𝘇 𝗠𝗶𝗰𝗸𝗶𝗲𝘄𝗶𝗰𝘇𝗲𝗺 - 𝗞𝗼𝗻𝗼𝗽𝗻𝗶𝗰𝗸𝗮 𝘂 𝗠𝗶𝗰𝗸𝗶𝗲𝘄𝗶𝗰𝘇𝗮”

• GRATULACJE

4 września 2022 roku podczas pikniku czytelniczego „𝗦𝗽𝗮𝗰𝗲𝗿 𝘇 𝗠𝗶𝗰𝗸𝗶𝗲𝘄𝗶𝗰𝘇𝗲𝗺 - 𝗞𝗼𝗻𝗼𝗽𝗻𝗶𝗰𝗸𝗮 𝘂 𝗠𝗶𝗰𝗸𝗶𝗲𝘄𝗶𝗰𝘇𝗮” rozstrzygnięto i wręczono nagrody za konkurs "𝘒𝘢𝘳𝘵𝘬𝘢 𝘜𝘳𝘰𝘥𝘻𝘪𝘯𝘰𝘸𝘢 𝘥𝘭𝘢 𝘉𝘪𝘣𝘭𝘪𝘰𝘵𝘦𝘬𝘪”, który został zorganizowany z okazji tegorocznego 75-lecia działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie.

Pani dyrektor biblioteki Dorota Sakowska, pan Mirosław Chyła Burmistrz Pelplina , wiceburmistrz pan Krzysztof Adamczyk oraz pani Monika Janeczek-Toporowska wręczyli zwycięzcom nagrody.

Jesteśmy dumni, ponieważ we wszystkich kategoriach wiekowych mamy zwycięzców w tym gminnym konkursie

Nasi zwycięzcy:

𝗜 𝗞𝗮𝘁𝗲𝗴𝗼𝗿𝗶𝗮: 𝗣𝗿𝘇𝗲𝗱𝘀𝘇𝗸𝗼𝗹𝗲

• ZIELONA SZKOŁA

• Dopiero zasiedliśmy do szkolnych ławek, a uczniowie klasy VI i VIII już je zamienili na naukę na łonie przyrody.

Już dzisiaj w pierwszym dniu, uczniowie w plenerze rozpoznawali rodzaje drzew, nauczyli się obliczać ich wysokość oraz na podstawie klucza tworzyli sieć symbiozy w przyrodzie. Nie zabrakło również czasu na rozrywkę i integrację podczas gier zespołowych

W kolejnych dniach odbyła się między innymi gra terenowa " Życie lasu" 5 km pokonane

💪💪💪

🌳Zajęcia przebiegały też pod hasłem "Jesienne wędrówki ptaków"🦇🦉🦅. Uczniowie przy użyciu lornetek obserwowali ptaki w powietrzu oraz na wodzie. Omawiając ich wygląd zewnętrzny nauczyli się je nazywać😀. Podczas wędrówki również sprawdzili swoje umiejętności sportowe na łonie natury 💪.

🌳 Wieczorną niespodzianką był również spacer ciemnym wąwozem nad jezioro, gdzie o zmroku na pięknym gwiaździstym niebie wyznaczaliśmy położenie Gwiazdy Polarnej 🌟

Ale to były dni pełne wrażeń, atrakcji i niespodzianek 👍😊

Zapraszamy do fotorelacji

• 🙂🙂WYSTARTOWALIŚMY 🙂 ➡️ 👍😊

• Dzisiaj o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2022/2023.

Podczas uroczystości rozpoczęcia przywitaliśmy szczególnie uczniów klasy pierwszej, nowych uczniów i nauczycieli

Minutą ciszy uczciliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej

Wypoczęci po wakacjach ruszamy zdobywać nową wiedzę, umiejętności i przyjaciół.

Wszystkimi życzymy radości i satysfakcji ze wspólnej wędrówki w tym nowym roku szkolnym