• Konkurs kaligrafii

• Każdego roku nasi uczniowie biorą udział w konkursie kaligrafii, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Pelplinie. Tym razem 16 czerwca udział wzięły uczennice z klasy 2: Aleksandra Makowska i Martyna Szwedowska. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy zorganizowali w przerwie konkursu spacer po barokowym parku koło Katedry. Dziękujemy

• Wyjazd integracyjny klasy VII

• 8 czerwca uczniowie spędzili miło czas na łonie natury. Podziwiali piękne ogrody pokazowe w FRANK - RAJ oraz uroczy park miejski w Starogardzie Gdańskim. Nie zabrakło też atrakcji sportowych (m.in. kręgielni)

• „POSZUKIWACZE TAJEMNICZEJ SKRZYNI”

• Dnia 9 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie dla dzieci i młodzieży z wyjątkowym gościem panem Marcinem Koziołem – pisarzem, autorem wielu książek z literatury dziecięcej oraz lektur szkolnych.

Było ekscytująco, porażająco, bardzo ciekawie i aktywnie.

Spotkanie było formą nagrody za udział uczniów klasy VI w XIV Integracyjnym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym:

Podziękowania dla SOSW w Pelplinie za możliwość tak niesamowitego spotkania

• EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ ZA NAMI

• 7 czerwca odbył się egzamin na kartę rowerową, składający się z części teoretycznej i praktycznej. Gratulujemy uczniom zdobytych umiejętności i życzymy bezpiecznej jazdy na drodze.

• ℹℹℹ

• .

Miasto i Gmina Pelplin·

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym (3-7lat) z terenu #GminaPelplin do udziału w konkursie pn.: „𝐌𝐨𝐣𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐣𝐚𝐜𝐢𝐨́ł𝐤𝐚 𝐩𝐬𝐳𝐜𝐳𝐨́ł𝐤𝐚".

Tematyka prac konkursowych powinna dotyczyć 𝐳𝐧𝐚𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐨𝐰𝐚𝐝𝐨́𝐰 𝐳𝐚𝐩𝐲𝐥𝐚𝐣𝐚̨𝐜𝐲𝐜𝐡, 𝐰 𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞𝐠𝐨́𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝐩𝐬𝐳𝐜𝐳𝐨́ł – 𝐢𝐜𝐡 𝐳̇𝐲𝐜𝐢𝐚, 𝐳𝐧𝐚𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐝𝐥𝐚 𝐞𝐤𝐨𝐬𝐲𝐬𝐭𝐞𝐦𝐮 𝐢 𝐫𝐨́𝐳̇𝐧𝐨𝐫𝐨𝐝𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝐛𝐢𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞𝐣.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej www.pelplin.pl. Prace konkursowe należy składać 𝐝𝐨 𝐝𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟐.𝟎𝟕.𝟐𝟎𝟐𝟐 𝐫. do Urzędu Miasta i Gminy Pelplin pok. 30A.

Regulamin -> https://bit.ly/3Ocrz6f

• GRATULACJE

• Podczas Dni Pelplina zostały wręczone nagrody za udział w Gminnym Konkursie Plastycznym

"Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych".

Prace naszych uczniów w kategorii klas 7-8 przeszły etap gminny i zostały nagrodzone:

1 Miejsce - Aleksander Janiczak

2 Miejsce - Małgorzata Zimna

Trzymamy kciuki za dalszy etap

• "5 MINUT DLA PAPIEŻA"

• ❤️ 5 czerwca, występami przedszkolaków w pelplińskiej katedrze uczczono wizytę Jana Pawła II w Pelplinie. Dziękujemy naszym przedszkolakom i ich Rodzicom za współpracę ❤️

• DNI PELPLINA

• 4 czerwca uczestniczyliśmy w obchodach Dni Pelplina.

Bardzo dziękujemy Przedszkolakom, Uczniom, Rodzicom i Pracownikom za wspólne świętowanie Dni Pelplina

Pięknie dziękujemy występującym grupom tanecznym i ich paniom za świetny występ

• Dzień Dziecka w Stolicy😊😊😊

• 01 VI 2022 r. odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 5-8.  Do stolicy dotarliśmy pociągiem pendolino. Najpierw poszliśmy na Starówkę, po której oprowadził nas pan przewodnik. Pokazywał nam różne pomniki i zabytki, m. in. kolumnę Zygmunta III Wazy, pomnik Bolesława Prusa, Adama Mickiewicza, Mikołaja Kopernika  i Józefa Piłsudskiego  a także Syrenkę Warszawską. Oprócz tego widzieliśmy Pałac Prezydencki oraz zwiedziliśmy Zamek Królewski. Obserwowaliśmy też zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza. Udaliśmy się również na piechotę do Centrum Nauki Kopernik, które było niewątpliwie największą atrakcją. Znajdowało się tam mnóstwo stanowisk do samodzielnych doświadczeń i obserwacji naukowych. Po eksperymentach w CNK pojechaliśmy metrem do galerii handlowej „Złote Tarasy”. W drogę powrotną wyruszyliśmy pociągiem Pendolino. Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Pomimo zmęczenia byliśmy zadowoleni.