• Góra Grosza 2021 💰💰💰

• Nasza szkoła i przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
            Za zaangażowanie i każdy grosik – bardzo dziękujemy❤️❤️❤️

• Laboratoria Przyszłości

• Miło nam poinformować, że Gmina Pelplin otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 467.500 zł na realizację w gminnych placówkach oświatowych projektu „Laboratoria Przyszłości”.

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła otrzyma 60 000 zł na wyposażenie w nowoczesne pomoce. 😊👍

• NIEPODLEGŁA 1918-2021 - lekcja  patriotyzmu
          • NIEPODLEGŁA 1918-2021 - lekcja patriotyzmu

• Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku,  kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Z tej okazji w dniu 9 listopada 2021 roku odbył się w naszej szkole uroczysty APEL, w którym aktywnie uczestniczyły dzieci z przedszkola oraz  wszyscy  uczniowie i pracownicy szkoły, oczywiście z podziałem na grupy, z racji reżimu sanitarnego podczas pandemii. Przy patriotycznej dekoracji, w strojach galowych, z przypiętymi  kokardami biało-czerwonymi, oddaliśmy hołd bohaterom narodowym, którzy z odwagą i poświęceniem własnego życia  dla ojczyzny, wskazywali drogę do upragnionej wolności dla Polski. Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu, podczas której godnie, pełni zadumy i refleksji uczciliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na program uroczystości złożyły się :

-  uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego „Mazurka Dąbrowskiego”

-  montaż słowno-muzyczny pt.NIEPODLEGŁA 1918-2021”

-  prezentacje multimedialne na temat symboli narodowych  i ojczyzny

-  zapalenie „świec pamięci”

-  minuta ciszy- oddanie hołdu bohaterom

-  wystąpienie n-la historii

-  przemówienie dyrektora szkoły.

W dniach 10-11 listopada delegacja naszej szkoły będzie brała udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta  Niepodległości w Pelplinie.

Organizatorzy:

N-l historii

• Wracamy z akcją Pho3nix Active School🏇🚴💪

• W terminie od 8 do 30 listopada uczniowie szkoły mogą rejestrować się do konkursu na platformie vide - Pho3nix Kids, gdzie można zdobywać punkty za wykonanie ćwiczeń i rozwiązanie quizu.🏃‍♂️ W ramach konkursu do wygrania jest 10 opasek sportowych Huawei Band 4 dla uczniów którzy zgromadzą największą ilość punktów.💪💪💪Link do rejestracji https: //app.pho3nix-kids.com/login.Rejestrować można się już dziś ‼️Więcej informacji w zdjęciach lub u p. Kuba Wójcicki

• JA NIE WIDZĘ CIEBIE,TY ZOBACZ MNIE

• Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w kampanii społecznej organizowanej przez KP-SOSW w Bydgoszczy. Z tej okazji w grupie "0" oraz klasach: I i II zostały przeprowadzone warsztaty mające na celu zwiększenie świadomość dzieci na temat osób niewidomych. Zorganizowana została również wystawa prac pt. "Czarna książka kolorów" oraz gazetka informacyjna znajdująca się na małym holu szkolnym.

• Z darami natury świat nie jest ponury🍁🍂🍃

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjnym "Z darami natury świat nie jest ponury".Dzieci przedszkolne oraz dzieci z klas I-III na zajęciach w świetlicy szkolnej kształtują postawy proekologiczne, pobudzają kreatywność oraz zapoznają się z ideą zero waste. 🍃🍂🍁

• Z Korytarza Na Halę 2021...

• 28.10 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju. Po sprzyjającym losowaniu, dziewczętom udało się wygrać rozgrywki grupowe i awansować do finału w którym musiały uznać wyższość rywalek. Chłopcy zakończyli rywalizację na czwartym miejscu.Oba zespoły wykazały się ogromną walecznością i zaangażowaniem w grę.Możliwość zagrania w normalnych warunkach, na hali sportowej to ogromna frajda dla naszych uczniów, co było widać na zadowolonych twarzach ☺️

• PAMIĘTAMY

• W tygodniu poprzedzającym uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami aktywnie angażowali się w porządkowanie miejscowego cmentarza. Młodzież zbierała suche, opadnięte liście, połamane gałęzie; uprzątnięte zostały zaniedbane, opuszczone mogiły. Główna alejka została wyczyszczona i zagrabiona. Mlodsze dzieci również pomagały na miarę swoich możliwości. Ponadto zapalono znicze i odmówiono modlitwę za zmarłych. Akcja sprzątania grobów jest okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy odeszli, zapoznania się z lokalną historią, ale także okazją do zadumy nad własnym życiem.

• 🏆🏆🏆Mistrzostwa Gminy Pelplin w Halowej Lekkiej Atletyce 🏆🏆🏆

• 21 października po raz kolejny odbyły sie Mistrzostwa Gminy Pelplin w Halowej LA.Naszą szkołę reprezentowała spora grupa uczniów w kategoriach klas 4-6 i 7-8, zdobywając łącznie 11 medali ‼️Złote medale zdobyli:🥇Wiktor Janiczak w rzucie piłką lekarską🥇Hanna Delewska w biegu na 600m🥇Jan Delewski w dziesięcioskoku, biegu na 300m i w skoku wzwyż z nowym rekordem życiowym 160cm.Brązowe medale zdobyli:🥉 Wiktoria Kleinszmidt w dziesięcioskoku🥉Filip Wszelak w dziesięcioskoku i biegu na 1000m🥉Hanna Delewska w dziesięcioskoku, biegu na 30m i skoku wzwyż.Zawodom jak zawsze towarzyszyła ogromna ilość pozytywnych emocji i energii ☺️☺️☺️